Cześć, tu

dr Joanna Podgórska

Wersja oficjalna:

Doktor nauk biologicznych w dyscyplinie biochemia (ze specjalnością neurochemia) Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Absolwentka studiów podyplomowych na Uniwersytecie SWPS w Warszawie na kierunku Psychosomatyka i Somatopsychologia, Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie na kierunku Prowadzenie i Monitorowanie Badań Klinicznych oraz Żywienie i Wspomaganie Dietetyczne w Sporcie na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

 

Autorka publikacji naukowych z własnych działań badawczych dotyczących neurobiologii, biochemii chorób neurodegeneracyjnych, stresu oksydacyjnego i niepłodności oraz prac przeglądowych. 

Autorka monografii i artykułów w czasopismach naukowych, dietetycznych i blogach popularyzujących biologię molekularną,

biotechnologię i dietetykę.

 

Wykładowczyni akademicka na Uniwersytecie SWPS, szkoleniowiec, redaktorka portalu biotechnologia.pl, ekspertka naukowa w projekcie ketoketo.pl,  mentorka w projekcie Her Impact i edukatorka w stowarzyszeniu PsycheSomaPolis. Twórczyni składów suplementów diety (w tym neurosuplementacji) w HealthLabs (kod rabatowy na wszystkie produkty - ASIA10). Członkini Rady Naukowej Polskiego Towarzystwa Psychodelicznego. 

 

I ta nieco mniej:

Od dzieciaka uwielbiam naukę (najpierw była fascynacja czarnymi dziurami, potem chwilowa miłość do zoologii bezkręgowców),

a jeśli wierzyć mojej mamie, to o byciu biologiem mówiłam już podobno

mając lat 6. Uwielbiam aktywność fizyczną - jogę, sztangi, bieganie.

W zasadzie wszystko, co aktywuje moje mięśnie i BDNF.

Wolny czas spędzam bawiąc się w bushcraft z moim mężem, jeżdżę na rowerze, coś tam sobie fotografuję i oglądam Family Guy. Dla równowagi staram się zgłębiać zagadnienia związane z psychosomatyką, medytacją, technikami Mindfulness i ich wpływem na funkcjonowanie mózgu. Bliski jest mi buddyzm zen. Mam też nadzieję, że w końcu zrozumiem tajniki długowieczności i fajnej, zdrowej starości.

 

Oprócz działań edukatorskich, od kilku lat zajmuję się tworzeniem jakościowych, rzeczywiście działających suplementów diety i związków usprawniających organizm (ze szczególnym uwzględnieniem mózgu).

To miejsce stworzyłam, by czasem podzielić się nieco dłuższą rozkminą. Nie planuję żadnych konkretnych treści, wiadomo - każde działanie ewoluuje razem z twórcą.

 

Jeśli jednak ciekawi Was neuronauka, przyswajalna biochemia, dietetyka, psychosomatyka i tematy pokrewne  - serdecznie zapraszam na bloga. 

  • Black Instagram Icon

Współpracuję z/tworzę dla:

swps.png
unnamed4.jpg
unnamed3.jpg
unnamed2.png
psyche.png
unnamed.png
LOGO_kraft-1.png
biotechnologia-logo_print_37cmx5cm.jpg
avatar-logo-keto-smaller.jpg
unnamed.png