Cześć, tu

dr Joanna Podgórska

Wersja oficjalna:

Doktor nauk biologicznych w dyscyplinie biochemia (ze specjalnością neurochemia) Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Absolwentka studiów podyplomowych Akademii Leona Koźmińskiego

w Warszawie na kierunku Prowadzenie i Monitorowanie Badań Klinicznych oraz Żywienie i Wspomaganie Dietetyczne w Sporcie na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

 

Autorka publikacji naukowych z własnych działań badawczych dotyczących neurobiologii, biochemii chorób neurodegeneracyjnych, stresu oksydacyjnego i niepłodności oraz prac przeglądowych. 

Autorka monografii i artykułów w czasopismach naukowych, dietetycznych i blogach popularyzujących biologię molekularną,

biotechnologię i dietetykę.

 

Szkoleniowiec, redaktorka portalu biotechnologia.pl, ekspert naukowy w projekcie ketoketo.pl i edukator w stowarzyszeniu PsycheSomaPolis. Studentka Psychosomatyki i Somatopsychologii na SWPS w Warszawie. Wykładowca akademicki SWPS.   

 

I ta nieco mniej:

Od dzieciaka uwielbiam naukę (najpierw była fascynacja czarnymi dziurami, potem chwilowa miłość do zoologii bezkręgowców),

a jeśli wierzyć mojej mamie, to o byciu biologiem mówiłam już podobno

mając lat 6. Uwielbiam aktywność fizyczną - jogę, sztangi, bieganie.

W zasadzie wszystko, co aktywuje moje mięśnie i BDNF.

Wolny czas spędzam bawiąc się w bushcraft z moim mężem, jeżdżę na rowerze, coś tam sobie fotografuję i oglądam Family Guy. Dla równowagi staram się zgłębiać zagadnienia związane z psychosomatyką, medytacją, technikami Mindfulness i ich wpływem na funkcjonowanie mózgu. Mam też nadzieję, że w końcu odkryję tajniki długowieczności

i fajnej, zdrowej starości.

 

Oprócz działań edukatorskich, od kilku lat zajmuję się tworzeniem jakościowych, rzeczywiście działających suplementów diety i związków usprawniających organizm (ze szczególnym uwzględnieniem mózgu).

To miejsce stworzyłam, by czasem podzielić się nieco dłuższą rozkminą. Nie planuję żadnych konkretnych treści, wiadomo - każde działanie ewoluuje razem z twórcą.

 

Jeśli jednak ciekawi Was neuronauka, przyswajalna biochemia, dietetyka, psychosomatyka i tematy pokrewne  - serdecznie zapraszam na bloga. 

  • Black Instagram Icon

Współpracuję z/tworzę dla:

swps.png
aquasool-facebook_edited.jpg
LOGO_kraft-1.png
unnamed4.jpg
psyche.png
unnamed2.png
unnamed3.jpg
unnamed.png
logo-kogen.png
dietetycy-issue.png
avatar-logo-keto-smaller.jpg
biotechnologia-logo_print_37cmx5cm.jpg